Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > اولین نشست سال 1396 دبیران مناطق 9 گانه دانشگاه جامع علمی کاربردی با دفتر همکاری های علمی و بین المللی برگزار شد.

 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین نشست سال 1396 دبیران مناطق 9 گانه دانشگاه جامع علمی کاربردی با دفتر همکاری های علمی و بین المللی برگزار شد.

روز شنبه مورخ 30/2/96 اولین نشست سال 1396 دبیران مناطق 9 گانه دانشگاه با دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه با حضور دکتر امید، رئیس محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی، اعضاء محترم هیأت رئیسه و دبیران مناطق 9 گانه دانشگاه برگزار شد.

 در ابتدای این نشست جناب آقای دکتر امید، رئیس محترم دانشگاه فرمودند: ایجاد شعب مراکز علمی کاربردی در خارج از کشور مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و این دانشگاه می باشد که ای امر جزء سیاستهای دولت محترم برای گسترش فعالیتهای بین المللی دانشگاه می باشد. وی افزود: در این راستا، استانهای همجوار عراق در زمینه پذیرش دانشجو و فراهم کردن مقدمات در جهت ایجاد مرکزی در اقلیم کردستان عراق و پذیرش دانشجوی خارجی فعال می باشند.

دکتر امید عنوان کرد: خوشبختانه کشور عراق علاقه مند به تبادل دانشجو با کشور و ایجاد مرکز از سوی ایران در اقلیم کردستان عراق می باشد. دکتر امید با اشاره به اینکه ممکن است همه نیازهای اقلیم کردستان عراق در استانهای همجوار فراهم نشود خاطر نشان کرد ما می توانیم با کمک استانهای همجوار و غیر همجوار عراق در ایجاد مراکز و پذیرش دانشجو مشارکت داشته باشیم.

ایشان همچنین در مورد علاقه مندی کشورهای اروپایی و ایرانیان مقیم اروپا به ایجاد مراکز برون مرزی در اروپا و انتقال تجربیات به کشور ابراز امیدواری کرد.

در این نشست دکتر دلاور، مشاور رئیس و مدیر کل دفتر همکاری های علمی و بین المللی در خصوص تربیت حدود 50 دانشجوی عراقی در دانشگاه جامع، توسعه فعالیتهای بین المللی مرکز علمی کاربردی کیش، موضوع اخذ تأییدیه های تحصیلی از مراکز تخصصی بین المللی، اعتبار بخشی بین المللی به مدارک دانشگاه، عضویت فعال در کارگروههای آموزشی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جذب دانشجوی خارجی، ایجاد مراکز مشترک و عضویت در مجامع بین المللی مطالبی را بیان کردند. ایشان همچنین از تصویب آیین نامه توسعه برون مرزی و شیوه نامه جذب دانشجوی غیر ایرانی، بحث برنامه ریزی جهت تدوین برنامه تفصیلی دانشگاه در سال جاری و بحث آینده پژوهی و رصد فعالیتهای آموزشی و پژوهشی در سطح بین المللی خبر داد.

 

در پایان این نشست دبیران مناطق 9 گانه دانشگاه در خصوص پیشنهادات، توانمندیها و چالشهای پیش روی فعالیتهای بین المللی دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 


١١:٠٤ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٨٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٩١