Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > نشست مشترک بررسی همکاری های علمی و فناوری ایران و تونس با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم کشورمان و نورالدین سالمی معاون اجرایی وزیر آموزش عالی تونس روز شنبه مورخ 96/2/9 در محل وزارت علوم برگزار شد.

 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک بررسی همکاری های علمی و فناوری ایران و تونس با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم کشورمان و نورالدین سالمی معاون اجرایی وزیر آموزش عالی تونس روز شنبه مورخ 96/2/9 در محل وزارت علوم برگزار شد.

متن این خبر بطور کامل از سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقتباس شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالار آملی در این نشست گفت: کشور تونس از نگاه ایران یک کشور اسلامی پیشرفته و دارای تمدن غنی است و همیشه نگاه ملت ایران به ملت تونس مثبت بوده است.

وی افزود: کشور تونس از نظر ظرفیت های علمی و فناوری موقعیت خوبی دارد و می تواند در کنار جمهوری اسلامی ایران الگوی کشورهای اسلامی در زمینه آموزش عالی و تحقیقات باشد.

نورالدین سالمی معاون اجرایی وزیر آموزش عالی تونس نیز در این نشست گفت: جمهوری اسلامی ایران با تونس روابط خوبی دارد و از اولین کشورهایی است که از انقلاب مردم تونس در ۶ سال گذشته حمایت کرد و تاکنون نیز این حمایت و پشتیبانی ادامه پیدا کرده است.

وی افزود: ایران و تونس در زمینه های سیاسی و اقتصادی روابط خوبی دارند و با مذاکرات امروز در زمینه علم و فناوری نیز پیش از پیش توسعه خواهد یافت.

رئیس هیئت اعزامی وزارت آموزش عالی تونس به ایران اظهار داشت: کشور تونس از ۶۰ سال گذشته موفقیت های خوبی در حوزه های علم و فناوری داشته است و مخصوصاً در زمینه پزشکی و داروسازی دستاوردهای چشمگیری دارد.

معاون اجرایی وزیر آموزش عالی تونس با اشاره به اینکه من با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ایران آشنا هستم و می دانم این موسسات بسیار پیشرفته هستند گفت: برای تقویت همکاری های علمی با این موسسات و دانشگاهها به ایران آمده ایم.

براساس این گزارش در ادامه این نشست روسای دانشگاههای ایرانی و تونسی حاضر در نشست به معرفی توانمندی های دانشگاهها خود پرداخته و در زمینه گسترش همکاری های علمی تبادل نظر کردند.

گفتنی است روسای دانشگاههای بوعلی سینای همدان، صنعتی جندی شاپورو الزهرا (س)، معاون پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان، رئیس مرکز هماهنگی توسعه فعالیت های قرآنی وزارت علوم و مسئولان دفاتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاههای زنجان و کاشان از طرف ایران و روسای دانشگاههای قفصه، المنستیر، قابس و دانشگاه مجازی تونس و مدیرکل تحقیقات و فناوری از طرف تونس در این گفتگوهها حضور داشتند.


١٣:٥٧ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٧٦٥    /    تعداد نمایش : ٢١١