Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > اجرای ارکستر سمفونیک مرکز علمی کاربردی فرهنک و هنر واحد46 در مسکو

 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای ارکستر سمفونیک مرکز علمی کاربردی فرهنک و هنر واحد46 در مسکو

ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر به خوانندگی وحید تاج در جشن همدلی با انقلاب در روزهای 15، 16 و 17 بهمن 95 در مسکو روی صحنه رفت.
موسیقی ما - در این مراسم که شامگاه جمعه در سالن «ارکستر یون» مسکو برگزار شد، ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر نیز برنامه های ویژه جشن انقلاب را اجرا کرد.

رضا ملکی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو در این مراسم با بیان اینکه جشن سالگرد انقلاب، فرصت ارزشمند یادآوری خاطرات و همدلی هموطنان ایرانی در خارج است، گفت: فرهنگ یکی از اصلی ترین جلوه های انقلاب اسلامی است که توانسته هر روز بیش از گذشته شکوفاتر شود.

وی با اشاره به تداوم گام های جهانی شدن سینما و موسیقی اصیل ایرانی، افزود: اکنون نیز مردم ایران به عنوان پاسداران انقلاب و جمهوری اسلامی نشان می دهند، توانسته اند وجهه فرهنگی و هنری تمدن ایرانی و اسلامی را نمایان تر کنند.

احمد حیدریان معاون سفارت جمهوری اسلامی در روسیه هم در این مراسم به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف و توسعه و پیشرفت های ایران اشاره کرد.

حیدریان گفت: اکنون جمهوری اسلامی متکی به آموزه های اسلام همراه خودباوری و اتکا به توان داخلی، در بسیاری از عرصه ها خودکفا شده است و این روند همچنان ادامه خواهد یافت.

در این مراسم که شماری از میهمانان روسی نیز شرکت داشتند، ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر به خوانندگی وحید تاج قطعاتی از خیام میرزازاده، بیا از حبیب الله بدیعی، خوشه چین، هوای جنون از شهرام توکلی، شورآفرین به آهنگسازی علی اکبر قربانی، بهار دلکش از درویش‌خان با شعری از ملک الشعرای بهار، خاطره از ساخته های علی اکبر قربانی و نگار من ، خوش آمدی، خاک مهر آئین را اجرا کرد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.


٠٩:٤٢ - دوشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٢٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٤