Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > فراخوان اولين نشست همكاري‏هاي مشترك علمي، فناوري و نوآوري ايران و ايتاليا

 


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان اولين نشست همكاري‏هاي مشترك علمي، فناوري و نوآوري ايران و ايتاليا

فراخوان اولین نشست همكاري‏هاي مشترك علمي، فناوري و نوآوري ايران و ايتاليا

هدف نشست:

فراهم آوردن فرصت‏های جدید برای دانشگاه‏ها، موسسات آموزشي، پژوهشگاه‏ها و مراكز پژوهشي؛ و شرکت‏های فناور و دانش‏بنيان مستقر در پارك‏هاي علم و فناوري و مراكز رشد واحدهاي فناور ایران و ایتالیا

30 و 31 فروردین 1396

ایران - تهران

 

معرفي:

در راستاي عملياتي نمودن تفاهم‎‏نامه في ما بين وزارت آموزش، دانشگاه­ها و تحقيقات ايتاليا و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ايران (سال 2015)‌، برنامه بین‏المللی‏سازی پژوهش و نوآوری و اتصال علمی، فنی و تجاری بین دنیای پژوهش و کسب و کار ایران و ایتالیا آغاز به كار مي‏كند. اين برنامه با هدف ایجاد زمینه‏ای پایدار و ساختارمند به شناسايي فرصت‏های شراکت دانشگاه‏ها، مراکز پژوهشی و بنگاه‏های نوآور پرداخته تا به یک تبادل مستحکم در طی سال‏ها دست یابند.

این برنامه به صورت رویدادی سالانه ترتیب داده شده که به طور متناوب در ایران و ایتالیا، برگزار می‏گردد و خدمات حمایتی و اطلاعاتی برای ایجاد شراکت به همراه خواهد داشت.

علاوه بر این کارگاه‏ها، ملاقات‏هاي B2B و سمينارهايي در زمينه‏هاي نوآوري و تكنولوژي در اين رويداد برگزار خواهد شد.

اولین دوره از نشست علمی، فناوری و نوآوری ایران-ایتالیا در 30 و 31 فروردین 1396 در ایران برگزار می شود.

در ایتالیا، این برنامه توسط وزارت آموزش، علوم و تحقیقات با همکاری وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی اجرا خواهد شد. هماهنگی‏های این نشست توسط بنیاد شهر علم در ناپل با همکاری شورای روسای دانشگاه‏ها، شورای ملی تحقیقات صورت خواهد گرفت.

در ایران، اقدامات اولیه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفته که سازماندهی آن با بخش دفتر برنامه‏ريزي امور فناوری وزارت عتف می‏باشد.

 

برنامه نشست:

مهم‏ترین رویداد برنامه همکاری نشست علمی، فناوری و نوآوری ایران-ایتالیا- که قالب آن نسخه‏ای مشابه از هفته ی علوم، فناوری و نوآوری چین-ایتالیا می‏باشد- مختص تبادل فعالیت‏هایی بین سازمان‏های ایرانی و ایتالیایی است.

ساختار این برنامه بدین صورت می‏باشد:

-         یک جلسه رسمی و سازمانی با حضور مسئولین ایرانی و ایتالیایی و یک مراسم امضای تفاهم‏نامه دوجانبه بین نهادهای ایرانی و ایتالیایی

-         کنفرانس‏هایی در اتباط با موضوع نشست برای بحث درباره برنامه‏ها و سیاست‏های اجرا شده در ایران و ایتالیا که در آن‏ها پژوهش، نوآوری و سرمایه انسانی در مرکز استراتژی‏های توسعه و رشد اقتصادی قرار گرفته‏اند.

-         کارگاه‏های موضوعی برای ارائه یک نمای کلی از پژوهش و فناوری در بخش‏های دارای اولویت برای علاقمندی، راه‏اندازی تبادل فرصت‏ها و شراکت‏ها

-         ملاقات‏های B2B بین محققین و کارآفرینان ایرانی و ایتالیایی برای شراکت فنی و تجاری

-         بازدیدهایی از شرکت‏های فناور و دانش‏بنيان، پارك‏هاي علم و فناوري و مراکز رشد که بر اساس درخواست شرکت‏کنندگان ایتالیایی و/یا دعوت شرکت ها/نهادها سازماندهی خواهد شد.

 

اهداف:

نشست علمی، فناوری و نوآوری ایران-ایتالیا یک رویداد شبکه‏ای و برقرار کننده ارتباط می‏باشد که هدفش:

-         ارتباط دادن مراکز پژوهشی و شرکت‏های Hi Tech برای ارتقا انتقال فناوری از محصولات، خدمات و ظرفیت‏های نوآوری

-         ارتقای برترين‏هاي علوم و فناوری در هر دو کشور با تقویت گفتگوهاي دوجانبه ی سازماني

-         حمايت از همكاري در موضوعات پژوهشي، تجاري‏سازي و توسعه نوآوري

خصوصا، هدف این فراخوانِ مشارکت موارد زیر می‏باشد:

-         انجام ثبت‏نام مشارکت‏کنندگان ايراني برای فعالیت‏های سازماندهی شده برای اولین دوره  نشست علمی، فناوری و نوآوری ایران-ایتالیا سال 1396

-         جمع‏آوری درخواست ملاقات‏های B2B که به شرکت‏کنندگان این امکان را می‏دهد با شرکای بالقوه دیدار داشته باشند و خود را به بازار ایران معرفی نمایند و/یا فرصت‏های تبادل پیشنهاید از طرف شرکت‏ها، مراکز پژوهشی و مسئولین را پیدا کنند.

-         جمع‏آوری طرح‏های پیشنهادی از سخنرانان علاقمند برای شرکت در جلسات کاری که توسط مجریان این طرح ارزیابی می‏گردد.

 

طرح‏های دارای اولویت:

زمینه‏های پژوهشی و بخش‏های صنعتی طبق آنچه در راهنمای ملی برنامه ملی پژوهش ایتالیا آورده شده و همچنین اولویت‏های دولت ایران تعریف می‏گردند.

بخش‏هاي داراي اولويت به شرح زير مي‏باشد:

-         Life Sciences/ Biotechnology and Biomedicine

-         Next Generation Technologies (ICT/ Smart Cities and  communities/ Smart living Technologies/ Smart Industries)

-         Environmental Protection Technologies

-         Energy (Technologies applied to energy from fossil source/ renewable energy)

-         Archaeology and technologies for Cultural Heritage

-         Design and creative industries

-         Education and academic exchanges

 

ثبت نام:

رویداد در بخش ملاقات‏های B2B و جلسات کاری برای شرکت‏کنندگان رایگان می‏باشد. لذا با توجه به محدودیت زمانی، محققين و شركت‏هاي مرتبط با زمينه‏هاي فعاليت مذكور كه توانمندی همکاری مشترک با همتايان ایتالیایی را دارند، مي‏‏بايست فرم محققين/ فرم شركت‏هاي فناوري را دانلود، تكميل نموده و از طریق ERP يا آدرس الکترونیکی pio@msrt.ir حداکثر تا پايان وقت اداري روز ‏دوشنبه 16/12/95 به این دفتر ارسال شود. لازم به ذكر است ثبت نام نهايي توسط اين دفتر مورد تایید قرار مي‏گيرد.

 

خدمات قابل ارائه براي شركت‏كنندگان:

-         شرکت در ملاقات‏های B2B که براساس اولویت‏های فعالیت‏های برقراری ارتباط که توسط ایران و بنیاد علم صورت گرفته

-         حمایت های مربوط به مترجم- درصورت نیاز- درطول ملاقات‏های B2B و جلسات کاری

-         شرکت در میزگردها، سمینارها و کارگاه‏هایی که توسط سازمان‏های ایرانی و ایتالیایی بر اساس نیاز تعریف خواهد شد

هزینه سفر و اسکان بعهده شرکت‏کننده می‏باشد.

 

ملاحظات:

درخواست‏های حضور در رويداد توسط کمیته اجرایی بررسي و انتخاب می‏گردد تا از وجود تعادل بین بخشهای دارای اولویت و همچنین وجود زمینه‏های گوناگون در این رویداد اطمینان حاصل شود، بعلاوه بازخورد طرف ایتاليايي نیز در زمینه‏های اعلام شده حائز اهمیت می‏باشد.

این رویداد مربوط به بخش‏های کسب و کار نوآورانه در زمینه‏های علمی و فناوری است یعنی شرکت‏کنندگان بایستی از بخشِ Hi Tech و داراي فرایندهای نوآورانه باشند و بخش‏های توليدي و خدماتي غير نوآور پذيرفته نيست.

این بدین معنی است که این برنامه شامل بحث‏های ترویجی و بازاریابیِ محصولات تجاری نمی‏باشد، اما اشاره‏ای به ارتقای بین المللی‏سازی سیستم‏های پژوهش و نوآوری برای کالاها و خدماتی است که دارای جنبه فنی نوآورانه هستند یا با بخش‏های پژوهشی مرتبطند.

 

 


١٤:٣٦ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٢٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٦١